JAK SE NALÍČIT NA SVATBU PROFESIONÁL / AMATÉR

Makeup na svatbu má svá pravidla. Musí být dostatečně výrazný, aby vypadal dobře na fotografiích, ale zároveň má působit přirozeně a vydržet po celý den. 

Pokud jste šikovná, tak se na svatbu nalíčíte sama, ale pokud si netroufnete, tak bych raději zvolila profesionála. Jak poznám profesionální a dobrou vizážistku? (článek bude brzy)


Líčení jsem rozdělila do 4 kategorií:

1. NA SVATBU SE NALÍČÍM SAMA

2. NA SVATBU MĚ NALÍČÍ ZNÁMÁ NEBO KAMARÁDKA
3. NA SVATBU MĚ NALÍČÍ KOSMETIČKA / VIZÁŽISTKA
4. NA SVATBU MĚ NALÍČÍ PROFESIONÁLNÍ VIZÁŽISTKA

1. Pokud jste šikovná, tak se můžete na svatbu nalíčit sama. Doporučuji nakoupit kvalitní kosmetiku, která vydrží po celý den a ideálně je vodě a otěru odolná. (článek bude brzy)


2. Šikovná kamarádka a nebo známá na doporučení je určitě také dobrá volba. Měla by mít alespoň minimální zkušenosti s líčením, protože umět nalíčit samu sebe není stejné jako líčit někoho jiného.
Známá vás nalíčí zdarma nebo za symbolickou sumu.


Obě první kategorie jsou pro nevěsty, které chtějí na líčení na svatbu ušetřit a nebo se jednoduše bojí jít k profesionálovi. Ať už z předchozích špatných zkušeností nebo ze studu.
3. Tady se dostáváme do profesionálnějších vod. Do této kategorie řadím vizážistky, které mají s líčením zkušenost. Mají buď stálou práci a líčí, protože je to baví a nebo se touto prací vyloženě živí. Pracují na vesnicích a menších městech. 

Cenové rozmezí líčení je dle druhu od 200-1.000,-

Používají značky typu Avon, Oriflame, Mary Kay a případně spoustu neznámých značek a drogérii. Líčení je velice levné, ale je na pováženou, zda je dostatečně kvalitní, aby vydrželo celý den. Některé slečny jsou velice šikovné. Svatební líčení zvládnou za sumu 500,- vč. zkoušky.


Dále musím zmínit, že většinou je takové líčení velice levné, ale odcházíte s nákupem produktů i za několik tisíc, protože dámy jsou tzv. ,,kosmetické poradkyně" a tedy distributorky dané značky kosmetiky.4. Poslední kategorie je ta profesionální. Profesionální vizážistku poznáte tak, že ji její práce živý. Nemá u ní žádnou brigádu není na mateřské a nemá práci na půl úvazku.

Tady očekávejte (většinou) kvalitu. Taková vizážistka by měla používám především produkty profesionální a z High-End kategorie tedy luxusní kosmetiku z parfumérií a ze zahraničí.
Já sama mám raději vizážistky, které mají produkty od různých značek a tedy výběr toho nejlepšího. 


Vizážistka vám doporučí produkty podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a není vázána cokoliv podporovat v prodeji a doporučovat vám produkty pouze od jedné společnosti. Žádná značka není 100% perfektní a proto není dobré mít s někým exkluzivitu. 
Profi vizážistka by neměla usnout na vavřínech, ale měla by sledovat nejnovější trendy a techniky. Zároveň by se měla neustále vzdělávat ať už online díky internetu nebo na profi kurzech líčení.


Takové líčení začíná na 500-1.500,- menší města a 800-2000,- a více ve velkých městech.

* Profi vizážistka by měla dodržovat základní hygienická pravidla. Měla by čistit nejen své ruce a štětce, ale také kosmetiku jako takovou!


Tímto článkem jsem nechtěla nikoho urazit. Šikovná slečna nalíčí i za pár korun a pár výrobky. Produkt nemusí být za sta tisíce, aby byl kvalitní a každá kosmetická značka má své propadáky i skvělé produkty. Samozřejmě, že od těch dražších značek člověk kvalitu očekává ve větší míře. Zároveň jsou tyto produkty určeny např. pro nevěsty nebo na focení. Neobsahují např. SPF faktor, který by rozhodně při focení na pleti být neměl. O tom někdy jindy.

Před svatbou rozhodně doporučuji zkoušku líčení, ani sebelepší portfolio vám nezaručí kvalitní makeup. Photoshop dělá divy :)Já sama bych z pozice nevěsty i vizážistky na váš den D zvolila líčení od vizážistky. Podle mě se dá ušetřit na mnoha jiných věcech než na sobě samotné.

Na fotografie se budete dívat na každé vaše výročí po následujících 50 let. Já sama hlasuji za kvalitní makeup, vlasy a také za šikovného fotografa a kameramana. Ušetřit se dá na výzdobě, jídle, svatebních pozvánkách nebo i obleku ženicha. Pokud nemá váš partner oblek ještě po dědovi, tak můžete navštívit kvalitní půjčovnu.

Vizážistika je nadstandardní služba, kterou si většina žen dopřeje párkrát za život, tak proč se nenechat hýčkat zrovna ve svůj svatební den.Markéta


Share this:

,

CONVERSATION

0 komentářů:

Okomentovat